ما را دنبال کنید...

سوگواره بین المللی روایت اربعین به ایستگاه پایانی خود رسید

سوگواره بین المللی روایت اربعین به ایستگاه پایانی خود رسید

به گزارش واحد اطلاع‌رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آیین اختتامیه و تقدیر از برگزيدگان اولين سوگواره بین‌المللی روايت اربعين با حضور حجت‌الاسلام دكتر علی خديوی مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و دكتر عليرضا زالی رئيس دانشگاه در سالن ابن‌سینا دانشكده پزشكی همزمان با ایام شهادت امام جعفرصادق(ع) برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام دكتر علی خديوی مسئول نهاد نمايندگی مقام معظم رهبري دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتی با اشاره به بیانات رهبر حکیم انقلاب مبنی بر جنگ روایت‌ها در عصر حاضر، ادامه داد: در طول تاریخ اسلام همواره شاهد جنگ روایت‌ها بوده‌ایم، همچنان که امروز نیز شاهد این جریان هستیم؛ امروز دشمنان ما با سلاح خرافه و شایعه وارد میدان شده‌اند و سعی دارند روایتی ناصحیح از انقلاب اسلامی ارائه دهند.

حجت‌الاسلام دکتر خدیوی تصریح کرد: رسانه‌های ما هم در مقابل اين جریان باید با واقع‌بینی از روایت‌ها و با ابزار هنر و رسانه آن را به جامعه منتقل کنند.

وی ادامه داد: اربعین بی‌نظیرترین و بزرگ‌ترین اجتماع انسانی، معنوی و اخلاقی جهان است که در پی مهرورزی و خیرخواهی در جهان است.

حجت‌الاسلام دکتر خدیوی با تشریح اهداف سوگواره بین‌المللی روایت اربعین خاطرنشان کرد: دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این سوگواره در پی دریافت روایت‌های مردمی از پیاده‌روی اربعین است که بتواند با فراوری این روایت‌های ناب در قالب هنر و رسانه، در جامعه جریان‌ساز باشد.

در ادامه در این مراسم دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر ابعاد گوناگون اربعین حسینی، ابراز کرد: امروز راهپیمایی اربعین صرفا یک مراسم معنوی نیست و یک مراسم مهم در جهان است و دیپلماسی فرهنگی بسیار اهمیت دارد و مراسم اربعین وجه روشنی از دیپلماسی فرهنگی است.

دکتر زالی تاکید کرد: بزرگترین راهپیمایی مسالمت آمیز فرهنگی و تجمع انسانی در جهان پیاده روی اربعین است و بدیلی ندارد.

وی متذکر شد: در فضای تلخ اسلام هراسی تاکید بر مراسم اربعین پاسخ نجومی بر اسلام ستیزی و اسلام هراسی است.

در بخشی دیگر از این برنامه از اثر فاخر ورود به شام استاد محمد نیازی رونمایی شد.

اين مراسم كه با حضور جمعی از مسئولين و تیم‌های درمانی فعال در موکب‌های درمانی اربعين در نجف و کربلا، كاركنان و دانشجويان و شرکت‌کنندگان در اين سوگواره برگزار شد؛ ضمن تجليل از تلاش جهادی تیم‌های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشكی شهيد بهشتی از سرکار خانم میترا پاکتچی، آقايان حسین نیکچه فراهانی و محمدحسن وزیری از تيم پزشكی بسيج جامعه پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شهيد بهشتی تقدير به عمل آمد و همچنين در ادامه از پير غلام اهل‌بیت (ع) ‌ حاج رسول عیوض زاده و اعضای تيم پشتیبانی موكب درمانی اربعين آقايان محمدرضا احمدی و حسین ذاکری با اهدای لوح سپاس و هدايايی تقدير به عمل آمد.

حامد پاشایی نماینده هیات داوران نخستین سوگواره بین المللی روایت اربعین با اشاره به اهمیت نگاه ویژه رسانه ای به رویداد اربعین خاطرنشان کرد: ما هزار و چهارصد سال بدهی رسانه ای به مکتب تشیع داریم، در دنیایی که با تکنولوژی و سرگرمی های غرب اشباع شده است، اربعین حسینی حرف جدیدی از سبک زندگی مهدوی ارائه می‌دهد؛ در این تهاجم بی سابقه و جنگ رسانه ای، اربعین نقطه قوت ما است.

وی جمع آوری خاطرات شفاهی ناب از زوار اباعبدالله و تولید محتوا از روایت های مردمی را از کوچکترین کارهایی دانست که اهالی فرهنگ و هنر می‌توانند در قبال امام حسین علیه سلام انجام دهند.

در ادامه برنامه هیات داوران جشنواره اسامی برگزیدگان را به شرح ذیل اعلام کرد:  بتول زهرا اکیول در بخش سفرنامه‌نویسی کسب مقام اول، خاطره شیوندی در بخش سفرنامه نویسی مقام دوم، شکیبا شیردست زاده در بخش سفرنامه‌نویسی مقام سوم، مجتبی خرسندی در بخش شعر کسب مقام اول، محمد نیازی در بخش تصویرسازی مقام اول، مهدی خوش در بخش تصویرسازی به‌ عنوان اثر شایسته تقدیر، خانم مهری طهرانیان در بخش عکاسی به‌ عنوان اثر شایسته تقدیر، مهدی کماسی در بخش کلیپ به عنوان اثر شایسته تقدیر، محمد میثم انوشه، در بخش کلیپ به عنوان اثر شایسته تقدیر، سید محمد مهدی رکنی در بخش پادکست به عنوان اثر شایسته تقدیر، خاطره شیوندی در بخش عکاسی موبایلی به‌ عنوان اثر شایسته تقدیر، محمدامین در بخش عکاسی موبایلی به‌عنوان اثر شایسته تقدیر و ضمن اهدای جوایز نقدی به همراه لوح تقدیر و تندیس اولین سوگواره روایت اربعین به برگزیدگان اهدا شد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *